תמיד לרשותכם: 8659*

shekaveteka@gmail.com

תאורת עץ – טרנד צעיר ומדליק

בתוך ים הטרנדים ששוטפים את עולם התאורה, ישנו טרנד אחד שמתאים כמעט לכל בית, עסק או חלל עבודה. זהו טרנד גופי התאורה המשולבים עץ, שיוכלו להשתלב בקלות בחללים ובבתים בכל סגנונות העיצוב.
תאורת עץ

מדובר בגופי תאורה משולבים נורות לד, נורות פחם, תלויים, עומדים או צמודים לקיר או לתקרה שיש בה שימוש בחומר הגלם האהוב והפופולרי – עץ. גוף תאורה עשוי או משולב בעץ יגנוב את ההצגה ואת המבטים בכל חדר בו הוא יוצג. הוא יתאים ליצירת אווירה רומנטית לצידי המיטה בחדר השינה אבל אפשר ורצוי להשוויץ בו גם בחללים הציבוריים של הבית ולתת לו מקום של כבוד בסלון או בפינת האוכל. אז האם העץ מתאים לעיצוב כפרי או דווקא למודרני? ואילו חומרים וטקסטורות כדאי לשלב עם עץ? לפניכם המדריך המקוצר לבחירת תאורת עץ.

רול עץ לפס צבירה חד פאזי

התאמת תאורת עץ לסגנון עיצוב

נתחיל מהבחירה הקלאסית – תאורת עץ בחלל בסגנון עיצוב כפרי. הסגנון הכפרי, או סגנון פרובנס, מאופיין בשימוש בחומרים טבעיים כגון ברזל, נחושת, אבן טבעית, פרופילי ברזל, זכוכית וטקסטיל מעוטר בצבעים רכים. סוגים שונים, כהים או בהירים של עץ, ישתלבו נפלא עם החומרים והמרקמים הללו. הגוונים המתאימים לסגנון עיצוב כפרי הם שמנת, בז, גוונים עדינים של חום בשילוב צבעים חמים כמו אדום וצהוב.

בקצה השני של ספקטרום הסגנונות נמצא את העיצוב המודרני והנפוץ כל כך בימינו. מדובר בסגנון מינימליסטי בעיקרו, המבוסס על האמרה – Less is more, העושה שימוש בצבעים מונוכרומטיים קרים – שחור, לבן ואפור עם נגיעות של צבעים חמים. חללים מודרניים מתאפיינים בדרך כלל בשימוש בקווים ישרים וטכנולוגיות מתקדמות כמו מכשירי אלקטרוניקה חדשניים, לעתים נסתרים. זהו סגנון מאופק ונקי, הנמנע מעומס צבעים או חפצים ועושה שימוש בחומרים תעשייתיים וקרים – זכוכית, פלסטיק, בטון, מתכת ונירוסטה. גופי תאורה מעץ יתאימו להפליא בחלל המודרני, כל עוד האלמנטים שומרים על מראה נקי ומינימליסטי.

https://shekaveteka.co.il/product/%D7%A8%D7%95%D7%9C-%D7%A2%D7%A5-10-%D7%A2%D7%9C-%D7%91%D7%A1%D7%99%D7%A1-%D7%A2%D7%92%D7%95%D7%9C/

סוגי וגווני תאורה בגופים מעץ

סוג העץ וצבעו ישפיעו על סוג התאורה והגוון שייבחר. בחללים בעיצוב מודרני הנטייה היא לבחור בגוף תאורה בגוון קצה – בהיר מאוד או כהה במיוחד, כמעט שחור, לשמירה על קו העיצוב הנקי, אותו נמשיך בבחירה בתאורת לד בגוון קר. בבית שעוצב בסגנון כפרי ואינטימי, נבחר בצבע עץ טבעי ככל האפשר, עם נטייה לצבעים אדמדמים ואפילו כהים, בשילוב עם נורות פחם בגוון חמים ורומנטי.

צריכים ייעוץ לתאורת עץ? אחד ממעצבי התאורה המומחים שלנו ישמח לעזור לך להתאים את התאורה המושלמת.
לשיחת ייעוץ חינם עם מעצב תאורה לחצו כאן >>

קבלו ייעוץ עם מעצב תאורה מומחה בטלפון, חינם! וללא התחייבות

פוסטים אחרונים