תמיד לרשותכם: 8659*

shekaveteka@gmail.com

הבחירה הטבעית בתאורה ירוקה

אורה ירוקה וחסכונית הפכה בשנים האחרונות לדרך חיים ועובדה בשטח ברוב משקי הבית והעסקים...
תאורה ירוקה

מהי תאורה ירוקה – סוגי נורות

תאורה ירוקה וחסכונית הפכה בשנים האחרונות לדרך חיים ועובדה בשטח ברוב משקי הבית והעסקים, בהם הוחלפו נורות הליבון, הניאון וההלוגן הבזבזניות בנורות לד ונורות פלורסנטיות חסכוניות. נורת הליבון (להט), שהייתה נפוצה ביותר בשימוש ביתי עד לפני מספר שנים, משקיעה כ-10% בלבד מהאנרגיה על תאורה ו-90% מהאנרגיה הנותרת הופכים לאנרגיית חום, כך שהבזבוז מתבטא לא רק בתצרוכת חשמל גבוה למאור אלא גם בהשקעת אנרגיה מרובה בקירור חדרי הבית.

שימוש בנורת פלורסנט או לד, לעומת זאת, טוב יותר לסביבה גם כי הן חוסכות בצריכת חשמל (80% חיסכון בנורת פלורסנט ועד 90% חיסכון בלד (לעומת נורות הלהט) וגם מכיוון שהן כמעט לא מתחממות ובכך מקטינות את חימום היתר של החדר ואת הצורך במיזוג אוויר. בנוסף לכך, קיימים הבדלים משמעותיים באורך החיים של סוגי הנורות השונים. בעוד נורת ליבון תאיר למשך כ-1,000 שעות, אורך חייה של נורת פלורנסט יתארך עד ל-15,000 שעות ונורת לד איכותית תספק כ-50,000 שעות תאורה.

https://shekaveteka.co.il/product/%D7%92%D7%9C%D7%95%D7%91-%D7%A1%D7%A4%D7%99%D7%A8%D7%9C%D7%94-%D7%9C%D7%93-7w-%D7%A7%D7%98%D7%9F/

התקנים לבקרת תאורה וצמצום אנרגיה

באם בחרתם לחסוך בראייה לעתיד ולהשתמש בנורות חסכוניות ובאם בחרתם להמשיך להשתמש בנורות ליבון, יש דרכים נוספות למיתוג התאורה ולוויסות עוצמת האור, שיסייעו להקטין את תצרוכת החשמל המופנית לתאורה. ניתן להתקין מפסק קוצב זמן (Time Switch) שיכבה וידליק את התאורה בזמנים קבועים מראש, לבחירתכם. הסוג החדיש של מפסקים קוצבי זמן משולבים עם מיקרו-מעבדים המאפשרים שליטה במספר רב של מעגלים חשמליים בפרקי זמן שונים, ומסוגלים, למשל, לקבוע שתאורת הכניסה לבית תידלק לפנות ערב ותיכבה כל בוקר עם זריחת השמש.

אופציה נוספת לחיסכון בתאורה היא התקנת מפסק אוטומטי משולב בחיישן נוכחות, המדליק את האור בתגובה לתנועה שנקלטה במרחב ומכבה אותו כשהתנועה פוסקת. זוהי אפשרות טובה במיוחד עבור אזורים חשוכים בחנייה או בחצר הבית ומשמשת גם להרתעת אורחים לא רצויים.

על האפשרויות שמנינו נוסיף את העמעם (Dimmer), המווסת את עוצמת האור של נורה או קבוצת נורות באופן הדרגתי או בצורה רציפה ומאריכים אגב כך את משך חיי הנורה. אמנם יש עמעמים לנורות לד, אך הסוג הנפוץ משמש לעמעום נורות ליבון והלוגן.

ג'מבו פילמנט לד לעימעום BT180

תווית היעילות האנרגטית

בבואכם לקנות נורה, הציצו באריזה וקראו את תווית האנרגיה המציינת את הדירוג האנרגטי של הנורה. התווית לנעשה מציגה את דרגת יעילותה האנרגטית של הנורה (וכל מוצר חשמלי אחר העומד בתקן הישראלי), כאשר האות A מייצגת מוצר יעיל וחסכוני ביותר והאות G תופיע על מוצר בזבזני מבחינת תצרוכת אנרגיה. יעילות אנרגטית של נורה היא היחס שבין תפוקת האור שלה (יחידות לומן) והספקה החשמלי (יחידות וואט). כמובן שעדיף תמיד לבחור במוצר בדירוג A, כך נחסוך באנרגיה, הסביבה תודה לנו וגם נחסוך כסף מכיוון שנורה כזו צורכת הרבה פחות חשמל ותחזיק מעמד לאורך זמן.

קבלו ייעוץ עם מעצב תאורה מומחה בטלפון, חינם! וללא התחייבות

פוסטים אחרונים