תמיד לרשותכם: 8659*

shekaveteka@gmail.com

זוהר השנדליר

על מה אתם רוצים לקרוא?
גומא-הדמיה2__מרובע (1)

לצפייה במבחר גופי התאורה שלנו, לחצו כאן

הם מרהיבים, זוהרים, ייחודיים ומושכים מיד את תשומת הלב. מושא להערצה עבור רבים, שנויים במחלוקת עבור אחרים – כך או כך, לא ניתן להסיר מהם את המבט ובוודאי שלא להתעלם מהם – השנדלירים. ואכן, ההיסטוריה של השנדליר מלמדת שכבר מראשית המצאתו, אי שם במאה ה-15, הוא נועד לשמש כפתרון תאורה איכותי, יוקרתי ומעורר התפעלות בבתיהם של עשירים ובני אצולה. שועי עולם שידם הייתה משגת, דאגו לגייס את מיטב אנשי המקצוע והאמנים לצורך יצירת שנדליר מפואר וייחודי שישמש להם גם כסמל סטאטוס בולט ומנצנץ. אמני קריסטל מוכשרים ונמרצים, קיבלו הזמנות מכל רחבי תבל, הקדישו את חייהם ליצירת השנדליר המושלם וזכו כמובן בדרך לתהילה ועושר.

  

הדובדבן שבקצפת של אומנות התאורה

אין פלא, אם כן, שהשנדליר זכה מאז המצאתו ועד ימינו אנו לתשומת לב כה רבה ולמוניטין חובק עולם. מדובר בלא פחות מיצירת מופת שהיא מלאכת מחשבת אומנותית והנדסית. באמצעות מבנה טבעתי רב שלבי, שאליו מחוברות בסדר מוקפד, שרשראות קריסטל איכותיות ומסוגננות, הוא מצליח ליצר פיזור יעיל, איכותי ומסוגנן של אור. בזכות אלה האור המתקבל מהשנדליר הוא מהעוצמתיים והמרשימים שיכול לספק גוף תאורה. אבל, כולנו יודעים ששנדליר הוא בהחלט לא רק גוף תאורה. השנדליר הוא תכשיט מרהיב. וממש כמו שרשרת יקרה או טבעת יהלומים מנצנצת, הוא מפיץ בחלל ה"עונד" אותו זוהר, יופי וקלאסה.   

שנדליר לכל פועל

בעבר, היה השנדליר נחלתם של עשירים ושועי עולם בלבד. לרוב פגשנו בשנדלירים רק בביקור באולמות מפוארים, מלונות יוקרתיים או בארמונות בחוץ לארץ. אולם, חדי האבחנה, ודאי שמו ליבם לשינויי שהתחוללו בתחום השנדלירים בעשורים האחרונים. בזכות פתיחת השוק והשינויים הגלובליים בעלויות הייצור ויחד עם עליית קרנם של אדריכלות ועיצוב הפנים, הפך כיום השנדליר לפריט מקובל ומבוקש גם בבתים פרטיים ובבתי עסק רבים. יותר ויותר אנשים מתכננים חלל אחד או יותר בבית או בעסק אשר מתאים לתליית שנדליר ומגשימים בכך חלום מתוק ונוצץ.

השנדליר כאמירה אישית

כעת, כשהשנדליר נמצא בהישג יד, מתעוררת השאלה, כיצד נדע לבחור את השנדליר המתאים לנו? והתשובה היא שממש כשם שנרצה להתאים את התכשיט שלנו לאירוע שאליו אנחנו הולכים ולטעמנו האישי, גם התאמת שנדליר דורשת הקפדה, מחשבה ותכנון. השנדליר הוא יצירת אומנות התלויה במרכז החלל וככזו הוא מספק אמירה אישית ביחס לחלל ובייחוד ביחס אלינו, הבעלים הגאים שלו. לשמחתנו הרבה, ישנם כיום בשוק שנדלירים בגדלים, אורכים וסגנונות שונים ומגוונים כל כך ועל כן ישנה הזדמנות לכל אחד מאיתנו למצוא את עצמו ואת מבוקשו בבחירת השנדליר. 

התכוננו להתאהב

בניגוד לדעה הרווחת, החלל בו נתלה השנדליר לא חייב להיות חלל גדול במיוחד ולא דורש תקרה גבוהה באופן חריג. יחד עם זאת, השנדליר יודע לדרוש את תשומת הלב המגיעה לו ולא ניתן להאשים אותו בכך שהוא נחבא אל הכלים. ובינינו, כשאתה כל כך יפה, למה שתרצה להסתתר? 

לכן, כבר בעת התכנון, הקצו לשנדליר מקום בו נוכחותו תהלום את גודלו ויופיו. שנדליר מעל פינת האוכל או במרכז הסלון ישתלב מצוין ויפיץ יוקרה ואור נפלא. גם הלובי, האולם או חדר הישיבות בבית העסק שלכם ייהנה מזוהרו של השנדליר. מפני שהשנדליר מגיע באורכים ובגדלים שונים, חשוב להתאימו לגובה התקרה וגודל החלל הייעודי ובכך להימנע מהגבלת מעבר או חוסר התאמה. זכרו – זה בסדר לחקור, להתלבט ולבדוק לפני שתבחרו באחד שלכם. הרי ככה זה קורה תמיד, רגע לפני שמתאהבים.

לצפייה במבחר גופי התאורה שלנו, לחצו כאן

קבלו ייעוץ עם מעצב תאורה מומחה בטלפון, חינם! וללא התחייבות

פוסטים אחרונים