תמיד לרשותכם: 8659*

shekaveteka@gmail.com

איך משלבים פנג שוואי עם תאורה לבית?

על מה אתם רוצים לקרוא?
פנג שוואי

מחפשים שינוי? בוחרים תאורה לבית? לאווירה רגועה והרמונית, מומלץ לשלב את עקרונות הפנג שוואי. על פי תורה זו, לאור השפעה רבה על מצב רוחנו ולכן יש ליצור איזון בין אור לצל ולהתאים את התאורה בכל חלל לצרכים הספציפיים שלו.

האור על פי הפנג שוואי

תורת הפנג שוואי שמה דגש רב על נושא האור שהרי על פיה, זהו אחד הביטויים החשובים של אנרגיה. תאורה נכונה מעניקה תחושת נינוחות ושלווה, בעוד שתאורה שאינה מתאימה, תיצור חוסר נעימות ותפגע בזרימת האנרגיה החיובית שבבית. כיצד נדע האם התאורה שבחרנו תואמת את עקרונות הפנג שוואי? זה די פשוט: עלינו לאזן בין אור טבעי למלאכותי בכל חלל, על מנת לשמור על איזון בין יין ליאנג. כמו כן, יש לבחור לכל חדר בנפרד את התאורה  שלו, על פי הצרכים הפונקציונליים.

סלון מואר ומזמין

כולנו רוצים סלון נעים ומזמין, בו יהיה לנו כיף לשבת עם בני המשפחה ולארח חברים. לצד בחירת הריהוט, שהיא חשובה כמובן בפני עצמה, יש להתאים גם את התאורה. אם יש אור טבעי נעים בחדר הסלון, תנו לו להיכנס והוסיפו תאורה משלימה עדינה לשעות הלילה. לעומת זאת, אם השמש כולה שוכנת אצלכם בסלון, הוסיפו אמצעי הצללה כמו וילונות, או תריסים יפים, כדי להגיע לאיזון שבין אור לצל. הסלון שלכם אינו מקבל אור טבעי כלל? רכשו גופי תאורה שיספקו את עוצמת האור המתאימה לכל חלק בסלון. למשל, לפינת האירוח אפשר להשתמש בתאורה רכה שאינה נותנת אור ישיר בהכרח ולפינת הקריאה, מנורה מתאימה עם אור חזק יותר וממוקד.

דינאמיות במטבח ושלווה בחדר השינה

המטבח הוא מקום של יצירה הדורש הרבה אנרגיה ומצב רוח טוב כדי לבשל ולהכין אוכל טוב וטעים. על פי עקרונות הפנג שוואי, כדאי להשתמש באור טבעי בחלל המטבח, על מנת לשמור על זרימת האוויר ואנרגיות מתחדשות. כמובן שאנו זקוקים גם לתאורה מלאכותית, אך חשוב לבחור כזו שלא תפגע בתחושת ההרמוניה. כיצד נעשה זאת? למשל, על ידי מיקום התאורה המרכזית במטבח מעל משטח העבודה והכיריים, כאשר יתר החלל מואר בצורה עדינה יותר. ומה באשר לחדר השינה? שם גווני התאורה צריכים להיות רכים מאוד וכדאי להימנע מהצבת גוף תאורה בתקרת החדר. תחת זאת, כדאי לרכוש גופי תאורה היוצאים מהקיר, או תאורה שולחנית נעימה.

מחפשים עזרה בעיצוב התאורה לבית?
אחד ממעצבי התאורה המומחים שלנו ישמח לעזור לך להתאים את התאורה המושלמת לכל מקום בבית.
לשיחת ייעוץ חינם עם מעצב תאורה? לחצו כאן >>

קבלו ייעוץ עם מעצב תאורה מומחה בטלפון, חינם! וללא התחייבות

פוסטים אחרונים