תמיד לרשותכם: 8659*

shekaveteka@gmail.com

נורות cfl

על מה אתם רוצים לקרוא?
נורת לד בצורת נר

נורות cfl- קומפקטיות וחסכוניות לכל מטרה

נורות cfl- Compact Fluorescent Lamp- הינן נורות נאון קומפקטיות המהוות אמצעי תאורה מבוקש, יעיל, נעים וחסכוני.נורות אלו מתחברות לבתי מנורה של נורות להט ומפיצות עוצמת אור זהה, אך הן צורכות פחות חשמל ועובדות שעות רבות יותר בהשוואה לנורות הרגילות. כיום ניתן למצוא נורות cfl במבחר גדלים, גוונים וצורות בבתי עסק רבים ברחבי הארץ. ואולם, חשוב לרכשן במקום מוכר ואמין כדוגמת חברת שקע ותקע המציעה שלל סוגי נורות וביניהן גם cfl, המשמשות לכל מטרה בבית ובחצר.

למה כדאי להשתמש בנורות cfl

כאמור, נורות cfl הינן נורות פלורוסנטיות המוצעות בדגמים קומפקטיים בעלי הברגה סטנדרטית, המתאימה לבתי מנורה רגילים. בהשוואה לנורות הלהט הרגילות פולטות נורות אלו פחות חום וגם נדרשות כלרבע מצריכת החשמל של נורה רגילה. אמנם מחירה של נורת cfl הינו גבוה מזה של נורת להט רגילה, אך יש לקחת בחשבון את אורך חייה המגיע לשש שנים בממוצע של חמש שעות עבודה ביום, וכן את צריכת החשמל הנמוכה. לאור נתונים אלו מדובר בקנייה כדאית ומשתלמת החוסכת מאות שקלים בהוצאות השנתיות על שימוש ורכישת נורות לבית. בנוסף להיבטים הכלכליים, חשוב לדעת כי נורות ה- cfl מסופקות כיום במבחר דגמים, צבעים וגוונים המתאימים לכל חדר בבית פרטי.

נורות cfl בגוונים רבים

בימים עברו הוצעו נורות הנאון לציבור הרחב רק באור בהיר, קר ומנוכר, ולכן נחשבו כמתאימות בעיקר לאזורי עבודה הדורשים אור חזק, כמו מטבחים. ואולם, כיום המצב השתנה לחלוטין כאשר נורות cfl מוצעות בשלל צבעים וגוונים, כדוגמת כחול, לבן וצהוב רך וחם. יש לציין כי מקור ההבדל בין גווני הנורות נעוץ בערך הקלווין, וככל שהנורה חזקה יותר כך היא מפיצה אור חזק וקר הנוטה לכחול, ולהיפך – ככל שערכי הנורה נמוכים יותר כך גווניה רכים וצהבהבים.

חיסכון בחשמל

נורות cfl חוסכת בין שבעים לשמונים אחוזים בצריכת החשמל בהשוואה לנורת להט רגילה. כלומר, מצד אחד מפיקות נורות אלו אור חזק יותר מנורות להט, ומאידך צורכות פחות חשמל באופן ניכר. לשם המחשה, נורת cfl עשרים וואט מפיצה עוצמת אור כמו נורת להט של מאה וואט.

רכישה נכונה של נורות cfl

חשוב לדעת כי למרות תמיכת המדינה ברכישת נורות חסכוניות, כמו ה- cfl, עדיין אין בישראל תו תקן עבורן. מאידך, הן אכן נדרשות לבדיקת איכות ובטיחות במכון התקנים. מסיבה זו, חשוב לרכוש נורות cfl בחנויות ובחברות מוכרות המציעות נורות של יצרנים ידועים, ומספקות אחריות על מוצריהן. את שמם של היבואן והיצרן תוכלו לקרוא על האריזה, ומומלץ גם לבדוק מהו סוג ההברגה הנחוץ ומהו הגוון שהנורה מספקת. בנוסף, עדיף לרכוש נורות cfl מתקדמות הנדלקות מהר, אינן מכילות כספית ומבוססות על טכנולוגיה המונעת את שריפתן בעת נפילות מתח.

קבלו ייעוץ עם מעצב תאורה מומחה בטלפון, חינם! וללא התחייבות

פוסטים אחרונים