תמיד לרשותכם: 8659*

shekaveteka@gmail.com

חשיבותו של הדימר (עמעם) ביצירת האווירה בבית

על מה אתם רוצים לקרוא?
דימר

אין ספק שתמיד קיים קונפליקט מסויים על דרגת התאורה בבית. אחד מעדיף אור חזק בסלון ואחד אוהב אור עמום ורך, אחד רוצה פלורסנט במטבח ולאחר האור הזה מכאיב בעיניים. וגם אם תצליחו להסכים ביניכם על עוצמת התאורה וצבעה, הרי שבמהלך היום נכנסת שמש רבה ואין צורך בתאורה חזקה בעוד שבערב כשחשוך, על הבית להיות מואר ונעים. בנוסף, חוזק התאורה מושפע גם מהאופן בו נרצה לנצל את החלל. מטרות מגוונות יצריכו עוצמות אור משתנות: נעדיף אור חזק בזמן שאנחנו עובדים או לומדים, בעוד נהיה מעוניינים באור חלש בעת צפייה בטלוויזיה. לתאורה יש כמובן גם השפעה על האווירה בחדר. עמעום האור יכול להפוך בקלות את האווירה לרומנטית יותר, בעוד הגברתו תסייע בהשגת אווירה חמה ומשפחתית. אז מה הפתרון לענות על כל הצרכים בקלות? הכירו את הדימר, בעזרתו תוכלו להנות מכל העולמות ולהתקין תאורה המשנה את עוצמתה בהתאם לצרכים שלכם.

מה זה דימר?

דימר, או בשמו העברי עמעם, מאפשר לשלוט בעוצמת האור הבוקעת מגוף התאורה. במכשירי תאורה בהם קיים דימר ניתן לבחור באיזו רמת אור תהיו מעוניינים בכל רגע נתון. לרוב, המתג של גופים אלו יראה כמו גלגל, אותו ניתן לסובב לפי הצורך כדי להגביר את עוצמת האור. במקרים מסוימים אף ניתן לשלוט בדימר בעזרת שלט רחוק. כך למשל, ניתן לבחור להחליש את התאורה בשעות היום, ולהגביר אותה בעת החשכה כדי לשמור על עוצמת אור אחידה בבית, או לחילופין להשאיר לילד אור קטן ורך אם הוא לא אוהב ללכת לישון בחושך מוחלט.

למה כדאי להשתמש בדימר?

מלבד היכולת לחסוך בעלויות כספיות על ידי הפחתת התאורה בשעות האור, חשוב להבין כי לדימר יתרונות רבים בהשפעה על האווירה אותה תרצו לשוות לבית. כדי להבין זאת נסו לחשוב על השימושים השונים בחדרי ביתכם. דוגמא לכך ניתן לראות בסלון, לפעמים הוא משמש אותנו כמרחב אירוח לחברים, לעיתים יושבים בו בני המשפחה, מידי פעם מתרווחים על הספה וקוראים בו ספר ובפעמים אחרות צופים בסרט, אחרי יום עבודה, ביחד עם בן או בת הזוג. לכל אחד מהשימושים הללו מתאימה אווירה שונה. דרך קלה להשפיע עליה היא בעזרת שינוי התאורה. כך למשל, תאורה מעומעמת תתאים יותר לערב זוגי, בעוד תאורה חזקה תתאים יותר לאירוח חברים או קריאה.

באילו חדרים דימר מתאים במיוחד?

דימר יכול להיות אפקטיבי בכל חדר אשר משמש אתכם למטרות משתנות. כך לדוגמא, דימר מתאים במיוחד לסלון, בו נעשה שימוש מגוון, ופחות לחדרי האמבטיה, בהם מתאימה יותר תאורה אחידה. בנוסף, שימוש בדימר מומלץ בחדרים המושפעים מאוד מאור השמש, שכן ניתן לשלוט בתנאי התאורה כתלות בכמות האור הנכנסת לחלל. כלומר, אם בחדר ישנו חלון גדול ודומיננטי – יתכן ותעדיפו לבחור בתאורה הכוללת דימר. שימוש בדימר יכול לשדרג כל גוף תאורה ולסייע לכם ליצור את האווירה הנכונה לכל שעה וסיטואציה!

צריכים עזרה בעיצוב התאורה?
אחד ממעצבי התאורה המומחים שלנו ישמח לעזור לך להתאים את התאורה המושלמת לכל מקום בבית.
לשיחת ייעוץ חינם עם מעצב תאורה? לחצו כאן >>

קבלו ייעוץ עם מעצב תאורה מומחה בטלפון, חינם! וללא התחייבות

פוסטים אחרונים