תמיד לרשותכם: 8659*

shekaveteka@gmail.com

הכירו את מעצבת החודש של שקע ותקע- דניאלה דנור

ד"ר דניאלה דנור עבדה כרופאה כללית בבית החולים סורוקה כשהשלימה את פרויקט העיצוב הראשון שלה, דירת 4 חדרים למשפחה צעירה. הפרויקט זכה להצלחה רבה והתפרסם בספר העיצוב הישראלי...
daniela_danor

דניאלה דנור – מרפואה לעיצוב פנים

ד"ר דניאלה דנור עבדה כרופאה כללית בבית החולים סורוקה כשהשלימה את פרויקט העיצוב הראשון שלה, דירת 4 חדרים למשפחה צעירה. הפרויקט זכה להצלחה רבה והתפרסם בספר העיצוב הישראלי, הישג מרשים ביותר בהתחשב בעובדה שדניאלה עיצבה את הדירה עוד לפני שהחלה את לימודי העיצוב וללא שום ניסיון מעשי בתחום. "האהבה ליופי ואסתטיקה חיה בי מאז ומעולם, אך כשעיצבתי את הדירה גיליתי בי את התשוקה לעיצוב. החלטתי לעזוב את עולם הרפואה ונרשמתי ללימודי עיצוב פנים במכון הטכנולוגי בחולון״ (HIT)

ומה היום?

כיום דניאלה היא בעלת משרד עצמאי לעיצוב פנים הנושא את שמה ומרצה מן המניין בחוג לעיצוב פנים במכללה למנהל. בנוסף, היא עוסקת בנדל"ן מניב ויזמות, רוכשת נכסים בדרום תל אביב, מלווה משקיעים ומשתמשת בידע שצברה בהשבחת דירות וחלוקתן מחדש לטובת לקוחותיה.

"במקרים רבים, לקוחות מזמינים אותי עוד בשלב שלפני קניית הנכס ומשתמשים ביכולות שלי בתחום הנדל"ן על מנת להתייעץ האם העסקה כדאית והאם יהיה ניתן לבצע בנכס את השינויים אותם דמיינו וחלמו. אני מלווה את תהליך שיפוץ הדירה מאלף ועד תו, מהבנה והבאה לידי ביטוי את צרכי הלקוחות ורצונותיהם, דרך תכנון, בניית תכניות עבודה מפורטות ועד בחירת ספקים וחומרים".

דניאלה מעולם לא הייתה שכירה בתחום העיצוב, מהרגע הראשון קיבלה פרויקטים עצמאיים ולמדה דרך ניסיון ועבודה בשטח. "אני מאוד אוהבת את מה שאני עושה ומברכת על השינוי מתחום הרפואה לעולם העיצוב, זה עיסוק באופטימיות שמשלב דמיון ויצירה. מהרפואה לקחתי את הסבלנות וההתמדה, את היכולת לראות למרחקים, אהבה לבני אדם ויכולת להבין את הטבע האנושי. עיצוב פנים הוא מקצוע יצירתי שמשלב צדדים טכניים מצד אחד – תכנון ושרטוט, ומהצד השני הפן האמנותי – יופי, אסתטיקה ומחשבה על יצירת אווירה".

פרויקט של דירת דופלקס פנטהאוז המתפרש על פני 250 מ"ר

פרויקט עיצוב שדניאלה גאה בו במיוחד הוא פרויקט של דירת דופלקס פנטהאוז המתפרש על פני 250 מ"ר ושתי קומות בכפר סבא הירוקה. הקומה התחתונה מורכבת מחלל פתוח גדול הכולל מטבח, סלון ופינת אוכל, וחדר משחקים, חדר עבודה וחדר שירות. בקומה העליונה יחידת הורים עם חדר ארונות ואמבטיה, שני חדרי ילדים וחדר רחצה נוסף.

"האתגר העיקרי בדירה היה נושא השיפוע בקומת הגג, שלא אפשר שימוש בתאורת תקרה, דבר שגרם לי לחשוב מעבר לתבניות המקובלות ולמצוא פתרונות תאורה חלופיים לכל חדר, כמו תאורה קירית והנמכת תקרה תוך התחשבות בפתרונות מיזוג".

בחדר השינה המרכזי שולבו כמה נקודות תאורה בקיר, המעניקים תאורה חמה והדרגתית, וחדר הארונות נשטף באור באמצעות אלמנט מיוחד שמשתלב בצורה מושלמת עם השיפוע בתקרה. בחדר הרחצה של יחידת ההורים הותקן אפלייט שמאיר את כל החדר, שתי מנורות לינסטרה בשילוב עץ שמאירות את המראה בצורה אופטימלית ולא מטילות אור על הפנים ותאורה נוספת על אזור השירותים.

על מנת ליצור אווירה משפחתית נעימה בחלל הציבורי שבקומה התחתונה, התקרה הונמכה ופוזרו בה ספוטים המהווים פתרון תאורה בעל גוון אור חם ומאפשרים שליטה בעוצמה כיוון שניתן לבחור כמה ואילו ספוטים להדליק. שולחן פינת האוכל זכה לתאורה ממוקדת, וארון העץ הירוק, פריט נגרות ייחודי ויפה, מואר מלמעלה באמצעות ספוטים ובתוכו גוף תאורה נסתר שהוזמן משקע ותקע לפי מידה המאיר את האססוריז המונחים בו ומעניק להם הילה של אור רך.

במטבח שולבו כמה אלמנטים של תאורה חכמה שאפשר לבחור לפי הסיטואציה והשעה ביום על מנת להעניק תאורת עבודה עוצמתית אך לשמור על אווירה ביתית נעימה. בתקרה שולבה תאורת לד פונקציונלית יחד עם תאורה ממוקדת בצורת צילינדרים מעל האי ותאורה נוספת, נסתרת בארון המטבח.

העבודה מול שקע ותקע

"אני עובדת עם שקע ותקע כבר תקופה ארוכה, אנחנו עושים יחד פרויקטים גדולים והיתרון שלהם הוא ביכולת לתת מענה ולתכנן יחד איתי גופי תאורה. השירות שלהם מצוין, היועצים מקצועיים ויודעים להציע פתרונות יצירתיים והלקוחות אוהבים להגיע לחנות יחד איתי ולבחור גופי תאורה כי המקום משדר משהו ביתי. המוצרים של שקע ותקע ייחודיים כיוון שיש גמישות בתכנון שלהם והשירות לאחר אספקה גם הוא מספק, כך שהחוויה שלי טובה מאוד".

טיפ לבחירת תאורה

"ראשית", אומרת דניאלה, "יש להבין מה הפונקציה של התאורה בכל חלל ולהפריד בין תאורה שוטפת לתאורה ממוקדת. לאחר מכן, נסו לחשוב כמה צעדים קדימה ולהבין איפה יהיו ממוקמים הרהיטים, התמונות וחפצי האמנות בחלל ולתכנן את התאורה בהתאם. זכרו, תאורה יוצרת אווירה ומחמיאה לעיצוב, לכן כדאי להתייעץ עם מעצב או יועץ תאורה".

ליצירת קשר עם דניאלה בקרו ב: www.facebook.com/danordaniela

קצת תמונות מפרוייקטים של דניאלה….

 

קרדיט לתמונות: יואב פלד peled studios

קבלו ייעוץ עם מעצב תאורה מומחה בטלפון, חינם! וללא התחייבות

פוסטים אחרונים