תמיד לרשותכם: 8659*

shekaveteka@gmail.com

מעצבת החודש – קרן גרוס

קרן גרוס, מלבישת בתים ובעלת העסק Keren Gross – Homestyling, מצאה את דרכה לעולם העיצוב כשעמדה על פרשת דרכים בחייה, כשחזרה להתגורר בישראל לאחר כמה שנים בחו"ל.
קרן-גרוס

ממשאבי אנוש להום סטיילינג – הדרך של קרן גרוס

"חזרנו מתקופה בת שש שנים של מגורים ועבודה בלונדון, לשם עברנו כדי שבן זוגי ילמד לתואר השני שלו. לפני לונדון, עסקתי בתחום משאבי אנוש וכשחזרנו לארץ, התחלנו לבנות את החיים שלנו פה ממש מאפס ואני חיפשתי כיוון תעסוקתי חדש, כשחברה הציעה לי ללמוד את תחום ההום סטיילינג. התשוקה לעיצוב תמיד הייתה קיימת בי אבל מעולם לא חשבתי לעסוק בזה בצורה מקצועית. החלטתי לקחת את האתגר ונרשמתי ללימודים בבניין ודיור. בחמש שנים האחרונות אני עוסקת בתחום, מלבישה בתים וגם מלווה תהליכים של שיפוץ וחידוש דירות".

"הסגנון שלי הוא קלאסי עם המון שיק מרענן ומיוחד. חלק מה"אני מאמין" שלי הוא שכל חלל צריך להיות פונקציונלי, נעים ופרקטי. אני אוהבת לשלב בחלל פריטים שמושכים את העין ויוצרים תגובת "וואו", מאוד מחוברת לטקסטיל ולעושר ויזואלי אבל חשוב לי לעצב בית שישרת את האדם וצרכיו ולא להפך. אני מאוד אוהבת אנשים ומתחברת אליהם ממקום מלא ברגש ואכפתיות, מתחברת למי שהוא ומשם יוצא הפרויקט הכי מדויק, הכי נכון והכי יפה. פיתוח מערכת יחסי אמון עם הלקוח היא מאסט, עליה הכל נשען ומהמקום הזה הכל מתחיל", אומרת קרן.

"אחד הדברים שמייחדים אותי כמעצבת הוא שאני אוהבת לחפש ולהציע חיבורים מיוחדים ולא צפויים בין עולם חדש וישן, קלאסי ומודרני, חיבורים של טקסטורות וצבעים. כל אדם מביא איתו היסטוריה, שורשים, תרבות וחפצים שמלווים אותו, שחשובים לו והם חלק ממנו. חשוב לי לשלב את הדברים הללו בעיצוב הבית ולתת להם את המקום שלהם, כדי לספר את הסיפור של האדם. אני מאמינה שלכל בית יש נשמה משלו, ולכן כל הבתים שאני עושה לעולם לא יהיו דומים אחד לשני".

איך לבחור תאורה יעילה אך גם נעימה?

"תאורה היא חלק אינטגרלי מעיצוב הבית, כמו שטיח, תמונה או עציץ, אך חשוב שתשרת את המטרה שלשמה התקנו אותה. בכל בית צריכה להיות תאורת פונקציונלית, שאינה חייבת להיראות סתמית, היא יכולה להיות יפה ודקורטיבית כמו כל פריט דקורטיבי אחר. אני מאוד אוהבת גופי תאורה קיריים, שיכולים לתת משקל מבחינת תאורה בחדר אבל הם דקורטיביים, כמו תכשיטים בחלל. מיקום גופי התאורה יכולים לתחום ולסמן מעבר מאזור לאזור, למשל מפינת האוכל לסלון. אפשר להשתמש בתאורה כדי ליצור תחושה אינטימית, כדקורציה לחלל, ממש להפוך לחלק מהתפאורה ולתרום לאווירה בבית".

לעבוד עם שקע ותקע

"העבודה מול שקע ותקע נוחה ונעימה. אני מגיעה לשם עם הלקוחות ולפעמים לבד, בוחרת בעצמי את גופי התאורה שלדעתי יתאימו לפרויקט. אני מגיעה לפגישה עם תכנית תאורה לחלל, וביחד עם יועץ תאורה אנחנו עוברים חדר חדר בבית ובוחרים את הגופים המתאימים. זה One stop shop, יש להם גופי תאורה פונקציונליים ודקורטיביים כאחד, הכל נכנס תחת קורת הגג של שקע ותקע והם מחדשים את הקטלוג כל הזמן. הם מאוד מקצועיים, נותנים שירות מדהים ואני מאוד אוהבת לעבוד מולם".

פרויקט שאני גאה בו במיוחד

"דירת חמישה חדרים בת 12 שנים בפתח תקווה, אליה עברה משפחה צעירה, שעשינו בה שינויים והפכנו אותה להיות דירה צעירה, כיפית, מלאה באווירה ומתאימה מאוד לאנשים שגרים בה ומשקפת אותם – זוג עם פעוט ותינוקת. זה בית קלאסי ונעים עם נגיעות צבע ועניין, עושר טקסטוריאלי שמתבטא בווילונות מרשימים, ספות וכריות שמושכות את העין. אין ריבוי של חפצים, הבית קיבל מראה נקי וחף מטרנדים. מהרגע הראשון הם מאוד סמכו עליי ונתנו לי ללכת עם הרעיונות שלי. היה לי חשוב לא להעמיס, ליצור דירה פונקציונלית שמתאימה לקטנטנים ולגרום לחלל לשרת את הלקוח ולא להפך".

"בחלל המשותף שילבנו פס צבירה מעל הטלוויזיה, כאשר חלק מהנורות מאירות לכיוון הספה ומרכז הסלון, וחלק את הטלוויזיה. זהו גוף פונקציונלי אבל נותן אווירה מעניינת. לצד הטלוויזיה התקנו גופי תאורה מינימליסטיים שמאירים למעלה ולמטה ומעניקים הרבה אופי לקיר. מעל פינת האוכל התקנו גוף תאורה שחור, נקי, פונקציונלי ויפהפה שמאיר ישירות על השולחן".

"בחדר של הילד הדבקנו טפט חיות על אחד הקירות ומראת פנדה על הקיר, שני פריטים שנותנים הרבה אופי לחדר. את החלל מאירות שלוש נורות פחם שבחרנו את גוון הסלילים שלהן ותלויות מחוטים צבעוניים, זה גוף שיש לו עושר אבל הוא לא משתלט על החדר, מאוד נקי".

רוצים להתרשם מפרויקטים של קרן וליצור עמה קשר בקרו בעמוד פייסבוק של קרן

קצת תמונות מהפרויקט…

קבלו ייעוץ עם מעצב תאורה מומחה בטלפון, חינם! וללא התחייבות

פוסטים אחרונים