תמיד לרשותכם: 8659*

shekaveteka@gmail.com

פתרונות מעוצבים לתאורה לאמבטיה

חדר האמבטיה הוא מזמן כבר לא חדר אפרורי בעל עיצוב פונקציונלי משעמם. בעשורים האחרונים נכנס הצבע גם אל חדר האמבטיה, והוא מתהדר בעיצובים מעוררי השראה ועניין - קבלו מספר טיפים לעיצוב תאורה לאמבטיה
חדר רחצה

בתמונה: עיצוב פנים יפעת מנטש

את העיצוב של חדר האמבטיה חשוב להדגיש עם תאורה שתשלים את התמונה ותבליט אזורים אסטרטגיים. מעבר לזווית העיצובית, חשוב לבחור גופי ותאורה ונורות שיעמדו בתקן הבטיחות המתאים למכשירי חשמל שבאים במגע עם מים או אדים. על כל זאת ועוד – לפניכם במדריך התאורה לחדר האמבטיה.

מה שבאמת חשוב – להיות בטוחים

הבחירה הטבעית לחדר האמבטיה היא נורות לד, וזאת מכמה סיבות חשובות. נורות לד אינן מתחממות כמעט כלל כיוון שאין בהן חוט להט או  רכיב גז והן יכולות לעבוד במתח נמוך, דבר שהופך אותן למאוד בטוחות גם בחדרי אמבטיה שבהם יש מים. בנוסף לכך, נורות לד הן חסכוניות ביותר בחשמל ואורך חייהן ארוך, עניין חשוב במיוחד בחדר האמבטיה, שם נהוג בבתים רבים להשאיר אור דולק גם במהלך הלילה. ניתן להשיג נורות לד הנראות כנורות רגילות, נורות ספוט לד ופרופילי לד

בנוסף לבחירה מושכלת בנורות מתאימות, יש לבחור בגופי תאורה מוגנים לחדירת נוזלים (גם אדים, המצטברים בחדר האמבטיה בזמן רחצה במים חמים, הופכים למים ועלולים לגרום לקצר חשמלי בגוף תאורה לא מתאים). גופי תאורה מוגנים למים מסומנים באותיות PI, החקוקות בחזית הגוף. דרגת האטימות מסומנת במספר שבין IP45 ועד IP65, וגופי תאורה שעלולים להיות במגע ישיר עם מים חייבים לעמוד בתקן זה. גופי תאורה אחרים, מרוחקים יותר מהכיור, האמבט או המקלחון, צריכים להיות אטומים לאדים.

תאורה מעוצבת לאמבטיה

תאורה לאמבטיה צריכה בראש ובראשונה לשרת את מטרת המשתמשים בה ולהיות פרקטית ועוצמתית,  אך כדאי ורצוי להוסיף עניין לחדר האמבטיה על ידי בחירת גופי תאורה מעוצבים ויפים. חדר הרחצה הוא אחד החדרים שבהם משתמשים הכי הרבה פעמים ביום, החל מרחצת הבוקר, גילוח, איפור, רחיצת ידיים ועוד. לכן, כדאי לבחור גוף תאורה ראשי חזק משולב נורות לד בטמפרטורה קרה, כדי לאפשר שטיפת תאורה לפעולות היומיומיות המצריכות תאורה חזקה. ניתן להשיג זאת על ידי התקנת גוף תאורה צמוד תקרה או קיר במראה נקי ופרקטי, שמתאים לכל חדר רחצה.  

אחרי שבחרתם את התאורה המרכזית לאמבטיה שלכם, זה הזמן לחשוב על הפרטים הקטנים. המקלחון, האמבט ואפילו האסלה יקבלו הילה מסתורית ונעימה אם יותקנו מעליהם ספוטים מתכווננים או שקועי תקרה. גם המראה הקבועה מעל הכיור תואר באור יקרות אם יותקנו משני צדדיה גופי תאורה אפלייט או אפ-דאון, וזמן האיפור או הגילוח מולה יהפכו ליעילים ונעימים יותר. בנוסף לאלה, כדאי להתקין באמבטיה גוף תאורה קירי קטן באזור הכיור או האסלה המופעל על ידי חיישן תנועה ויאפשר תאורה עמומה וחסכונית במהלך הלילה.

סוגים של גופי תאורה ונורות לאמבטיה

ישנה קשת רחבה של גופי תאורה המתאימים לחדרי אמבטיה – החל מגופי תאורה המותקנים על הקיר וכלה בגופים המוצמדים לתקרת החדר. ניתן להשיג מגוון רחב של מנורות קיר או ספוטים שמתאימים לחדרי רחצה, גופי תאורה עם מנורות פלורסנט, גופי תאורה שקועי תקרה, גופי תאורה צמודי תקרה ועוד.

קבלו ייעוץ עם מעצב תאורה מומחה בטלפון, חינם! וללא התחייבות

פוסטים אחרונים