תמיד לרשותכם: 8659*

shekaveteka@gmail.com

נורות ניאון

על מה אתם רוצים לקרוא?
נורת לד בצורת נר

כל מה שרציתם לדעת על נורות ניאון

נורות ניאון מוכרות כאמצעי תאורה יעיל וחסכוני בעל משך חיים ארוך במיוחד, הנע בין 8 ל-20,000 שעות. נורות אלו משמשות בכל מגזרי המשק, החל בבתים פרטיים, משרדים, חנויות ומרפאות, וכלה במפעלים ובתעשיות עתירות ידע. האור המופק מנורות הניאון מתקבל על ידי חימום חשמלי של מספר סוגי גזים, ובעזרת אבקת פלורוצנט המעניקה צבע זוהר ובהיר. חשוב לדעת כי הנורות עוברות בכל עת חידושים ופיתוחים, ויוצאות לשוק במגוון רב של דגמים, גדלים וסוגים, בניהם cfl, T-5 ונורות לומילוקס. מסיבה זו, בחנויות ובחברות מובילות כמו חברת שקע ותקע, יכול כל אחד למצוא שפע דגמים של נורות וגופי תאורה מניאון המתאימים למגוון צרכים ודרישות.

מה זה ניאון?

ניאון הינו גז אציל נדיר מאוד באטמוספרת כדור הארץ, בעל מבנה של עשרה אטומים עם חיבורים מולקולאריים שונים. הגז כמעט שאיננו פעיל ומשמש את בני האדם בעיקר לצרכי תאורה, קירור, ככלי מדידה למתח גבוה, וכן ליצירת לייזר על בסיס גז. יש לציין כי הניאון נחשב לאמצעי קירור יעיל וחסכוני אפילו יותר מהליום או מימן נוזלי. כמו כן, כאשר הניאון מצוי בתרכובות עם גזים אחרים בתנאי וואקום, הוא הופך מחסר צבע לבעל גוון אדום-כתום, שהינו שימושי ביותר בשלטי פרסומות ובגופי תאורה המכונים נורות ניאון או פלורוצנט.

מהן נורות ניאון?

למעשה, הניאון הינו רק אחד מבין הגזים המשמשים בנורות ניאון. מדובר בצינורות זכוכית בגוונים שקופים או אטומים הממולאים בגזים אצילים, אשר לקצותיהם מחוברות אלקטרודות. האלקטרודות משמשות כגורם המצית את הגז בעת החיבור למקור מתח, כך שההדלקה צורכת יחסית הרבה אנרגיה אך לאחריה כמות החשמל הנדרשת עבור פעולת הנורות הינה נמוכה מאוד. כמו כן, נורות ניאון נדרשות למשנק חיצוני או פנימי המייצב את זרם החשמל, וכיום קיימים גם משנקים אלקטרוניים המקצרים את משך הדלקת הנורה באופן ניכר. כאמור, בהינתן התנאים יהיה צבעו של גז הניאון אדום-כתום, אך ניתן לשנות את צבעו בתוספת של גזים אחרים ללבן, כחול או ירוק. יש לציין כי קיימים גופים המכונים נורות ניאון אך למעשה אין בהם כל שימוש בגז זה.

השימושים בנורות ניאון

נורת הניאון הומצאה בתחילת המאה העשרים על ידי מדען צרפתי בשם ג'ורג' קלאוג. בימים עברו שימשו הנורות בעיקר לצרכים פונקציונאליים כאשר נדרש אור נקי, בהיר וחזק, כדוגמת מראות איפור, מטבחים ומפעלים. כיום, בזכות מבחר גדול של דגמי וגווני נורות ניאון, כולל אור רך, חמים ונעים, משמשות הנורות החסכוניות למטרות רבות. אחד הסוגים הפופולאריים ביותר בימינו הינן נורות cfl הקומפקטיות ובעלות המשנק האלקטרוני. אלו הן נורות בגודל של נורת ליבון רגילה המתאימות גם לבתי מנורה רגילים, ובזכות חסכנותן וגוניהן הנעימים מחליפות את הליבון בבתי אב רבים.

קבלו ייעוץ עם מעצב תאורה מומחה בטלפון, חינם! וללא התחייבות

פוסטים אחרונים