תמיד לרשותכם: 8659*

shekaveteka@gmail.com

פרוייקט החודש – הדירה הכחולה

יעל גוטרייך אורון, מעצבת פנים בעלת עסק עצמאי, הגיעה לעיסוקה הנוכחי מכיוון לא צפוי. "בעברי למדתי תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים ובידי רשיון לעריכת דין", מספרת יעל. "בשנת 2005 עברתי להתגורר עם בן זוגי בלונדון, שם התחלתי קריירה באמנות,
הדירה הכחולה

 בעבודה בכריסטי'ס, בית המכירות הפומביות המפורסם בעולם. תחילה עבדתי כמתמחה ובהמשך התקדמתי והוכשרתי להיות מנהלת הערכות שווי. תוך כדי צבירת ניסיון בתחום האמנות, למדתי לתואר השני שלי בתולדות האמנות".

החלום הישן ללמוד עיצוב פנים

"אחרי ארבע שנים מרתקות שבתי ארצה עם בן זוגי והשתלבתי בסניף הישראלי של כריסטי'ס, אך החלום הישן ללמוד עיצוב פנים לא הרפה ממני והחלטתי לעשות הסבה נוספת. עם רקע אקדמאי ופרקטי מגוון למדי, חיפשתי מקום שייתן לי את הידע והכלים הטכניים ללמוד את מקצוע עיצוב הפנים. כשהגעתי בהמלצת חברה לסטודיו שש בי ידעתי מיד שזה המקום בשבילי. כבר במהלך הלימודים האינטנסיביים החלו להגיע להפתעתי העבודות הראשונות… כשסיימתי את הלימודים התחלתי לעבוד כמעצבת פנים עצמאית ומאד מהר הרגשתי שאני חיה את החלום. כיום אני בעלת עסק משלי בתחום עיצוב פנים ומתמחה בתכנון ועיצוב דירות ישנות שעוברות שיפוץ יסודי ועיצוב מחדש, או מלווה לקוחות שקנו דירת קבלן משלב התכניות, דרך בניית הקונספט העיצובי ועד הלבשה. אני מקפידה לעבוד רק בפרויקטים שדורשים תכנון ועיצוב אמיתיים, ולא רק סטיילינג".


"סגנון העיצוב שלי שומר על קוים נקיים מאד ומודרניים. הבחירות שלי בכל תכנון מאד מנומקות ולא נובעות מגחמות עיצוביות. תמיד אעדיף שימוש בחומרים טבעיים: עץ, ברזל, בטון… שילוב חומרים אלו יחד מועדף עלי במיוחד. השימוש בטקסטיל ניכר גם בעיצובים שלי וזה החלק שלטעמי מכניס רכות וחום לחלל. אני משתדלת להיזהר ממניירות וטרנדים מתחלפים ורוצה להאמין שהעיצוב שלי הוא כזה שעומד במבחני הזמן. אני מגדירה את עצמי כמעצבת מודרנית קלאסית שמשלבת גם אלמנט חמים בקו העיצובי שלה".

"מה שבולט אצלי הוא שאני מעצבת שמלווה את הלקוחות גם בפן הניהולי של הפרויקט. אני אשת חזון של חלומות עיצוביים אבל בפועל גם זו שמנהלת לוחות זמנים, עובדת מול ספקים, מקבלת הצעות מחיר, נמצאת בשטח. כל פרויקט שאני לוקחת הוא כמו הפקת אירוע, אני המפיקה הראשית שהיא נקודת הממשק בין כל בעלי המקצוע השונים. כך אני מורידה מהלקוחות שלי את החלק המתיש בשיפוץ ויכולה לראות את התמונה השלמה בשיפוץ, לעמוד בתכניות ובלו"ז שנקבע ולצמצם הפתעות".

מהי המשמעות של תכנון תאורה נכון?

"לתכנון תאורה יש חלק משמעותי בתכנון חלל, זה אחד הפקטורים המרכזיים לאווירה שרוצים לייצר בחדר, כדי לקבל תחושת הרמוניה מושלמת. לכל חלל יש פונקציות תאורה אחרות. למשל, ליצור אווירה אינטימית ורומנטית בחדר שינה, או תאורה פרקטית במטבח, כך שתתיישב עם צרכי הלקוח בחיי היומיום. תאורה היא נקודת המפגש בתכנון ובעיצוב, איפה שהיופי והפרקטיקה מתחברים יחד. במבחן התוצאה, גופי תאורה הופכים לאלמנט משמעותי בעיצוב, בנראות החלל, להשלמת הסיפור המלא".

איך מתנהלת העבודה מול שקע ותקע?

"בשלב בחירת גופי התאורה אני נוהגת לתאם פגישה בשקע ותקע עם הלקוחות שלי. אני מכירה היטב את המבחר שם, לכן הפגישה מאוד יעילה כי אני מראש מכוונת לגופים ספציפיים שאני חושבת שיתאימו לחלל אותו אני מעצבת. המגוון בשקע ותקע גדול ומשתנה וזה מאפשר לי להתחדש בכל פרויקט, אך ישנם גופים טכניים שאני נוטה לשוב אליהם בהרבה מן הפרויקטים שלי. יחד עם הלקוח ויועץ התאורה של שקע ותקע אנחנו עוברים על תכנית התאורה בפרוטרוט ובהתאם לדרישות הלקוח אנו בוחרים יחד את הגופים שיתנו את המענה הפרקטי והעיצובי יחד מבחינת עוצמות האור, הגוון והנראות. לעיתים אנחנו מעצבים ומייצרים גופי תאורה המותאמים במיוחד לצרכי הלקוח. לאחר הפגישה נשלחת אלי סקיצה מדויקת לאישור על מנת לוודא שזה עונה בדיוק לתכנון המדובר. העבודה מול שקע ותקע תמיד יעילה ומקצועית. תחושה מאד גדולה של ביטחון שיש למי לפנות גם אם מתעוררת בעיה ויש ממי לקבל עצה בכל הקשור לתכנון נכון של תאורה".

טיפ לבחירת תאורה?
  

" לתאורה יש השפעה מכרעת באווירה שתיווצר בחלל. גוף תאורה ייחודי מעל פינת האוכל או גוף תאורה קירי בחלל הציבורי יכול לתרום פלאים לנראות של החלל ולהפוך לעיתים לאלמנט עם אמירה של ממש. כמו בתכנון החלל כולו גם תכנון התאורה צריך לשלב את הפרקטיקה והיופי יחד ואף אחד לא צריך לבוא על חשבון השני. בבחירת גופי תאורה לבית תמיד אעדיף נורות עם גוון אור חם המדמה את אור השמש הטבעי. תאורה לבנה משרה אוירה קרירה ומשרדית ובאופן כללי הרבה פחות מחמיאה".


פרויקט לדוגמה – הדירה הכחולה

מדובר בדירת 4 חדרים במרכז, 120 מ"ר, שתוכננה מחדש ועברה שיפוץ מקיף. רוב הקירות נשברו ונבנו מחדש, יחד עם תכנון מחדש של נקודות החשמל והתאורה. הדיירים הם זוג צעיר עם שתי בנות קטנות.

כל התאורה בחלל הציבורי היא שחורה, ולכן שילבנו בסלון פס צבירה שחור מעל הטלוויזיה, שמאיר אותה בהילה רכה. מעל הספה שולבו שלושה צילינדרים שחורים שנותנים זריקת אור באזור הישיבה.

במטבח היה חשוב ללקוחות שתהיה תאורה פרקטית שתייצר חלל מואר ונעים לעבודה ובהתאם לכך נבחרו גופי התאורה. באי שממוקם במרכז המטבח שילבנו תאורה פרקטית אבל גם מאוד דקורטיבית ומעל שולחן פינת האוכל שולבו שני גופים מינימליסטיים.

ביחידת הורים תוכננו שני גופים קיריים משולבים בעץ מצידי המיטה, שהשתלבו עם העיצוב הכולל של החלל. גם הגוף בתקרה מדבר את אותה שפה  – צילינדר עץ שהשלים את הקו העיצובי.

רוצים להתרשם מפרויקטים נוספים של יעל וליצור עמה קשר בטלפון: 050-5430420 או באתר

קצת תמונות מהפרויקט…

קבלו ייעוץ עם מעצב תאורה מומחה בטלפון, חינם! וללא התחייבות

פוסטים אחרונים