תמיד לרשותכם: 8659*

shekaveteka@gmail.com

אהילים – הופך את הבית לשלך

האהיל, כיסוי בצורת חרוט או גליל בדרך כלל, מהווה חלק מגופי תאורה עוד משנות ה-60 של המאה ה-20, ונוצר ככל הנראה בבריטניה.
אהילים

בתמונה: עיצוב פנים רויטל רודצקי

סוד קסמם של האהילים

עם השנים, הלך האהיל ותפס את מקומו בכל בית, ומטרתו העיקרית היא לשנות את האופן בו האור מפוזר בחדר ונפלט מהנורה ולהגן על הנורה מפני שבירה. פרט למטרותיו אלה, האהיל גם מעניק מראה יפה וייחודי לגוף התאורה – בין אם הוא מכסה אותו בשלמותו ובין אם הוא מכסה אותו באופן חלקי. אהילים שונים מעוצבים בצורות שונות ומחומרים מגוונים – נייר, טקסטיל, מתכת, זכוכית ואפילו סוגים שונים של עץ.

בחירת אהיל ושילובו בעיצוב הבית

אהילים יכולים להתאים לכל חלל בבית וניתן להתקינם על מגוון גופי תאורה, לרבות גופים הנתלים מהתקרה, בתנאי שהיא מספיק גבוהה. חשוב להתחשב במידות החדר כשבוחרים אהיל, כך שיהיה פרופורציונאלי לגודל החדר. לחדרים גדולים אפשר ורצוי לבחור באהילים מרשימים ובולטים, אך ככל שהחדר קטן יותר, כך האהיל יהיה קטן יותר, כדי שלא "ישתלט" ויזואלית על החלל הצר. 

מטרתו העיקרית של האהיל, בניגוד לגופי תאורה אחרים, אינה בהכרח למשוך את העין ולגנוב את ההצגה, אלא לפזר את האור בחדר באופן רך ויפה יותר, כך שהחדר כולו ייראה ויחוש הרמוני. לעומת זאת, בחדרים בהם לא קיים עיצוב עוצמתי ונוכח, ניתן בהחלט לשלב אהיל מעוצב ובולט, שישדרג את מראה החדר ויוסיף לו עניין וטאץ' שיקי.

פעמון-נועם-לבן

מעבר לעובדה שהאהיל הוא אלמנט יפהפה שמוסיף לעיצוב הבית, הפרקטיות שלו חשובה לא פחות. האהיל מאפשר לנו להאיר חללים חשוכים באופן רך יותר, ולשפוך אור על פינות חשוכות בחדר. את האהיל ניתן ורצוי למקם בחדר השינה או בסלון, כך שתיווצר תאורה יותר עמומה ורומנטית בחדר כשנרצה בה. אהילים מאפשרים לנו לקבל בדיוק את מידת האור הרצויה במצבים שונים, כמו קריאה או צפייה בטלוויזיה.

חומרים זה כל הסיפור

אהילים עשויים משלל חומרים, וביניהם נייר אורז, סוגים שונים של טקסטיל בטקסטורות שונות, זכוכית, קרמיקה, עץ ומתכת. ככל שהחומר ממנו עשוי האהיל אטום יותר, כך לאור יהיה קשה יותר לעבור דרכו, והתוצאה שתתקבל היא של תאורה עמומה וחמימה. היתרון העיקרי של אהילים אטומים הוא שהם לעתים קרובות חתוכים בצורות שונות ומיוחדות, כך שהם משרטטים על הקירות והתקרה נקודות אור, שיוצרות מעין הדפסי תאורה מיוחדים.

רטן-BOSE 

כיום, ישנם מגוון סוגים של אהילים, בצורות, צבעים, חומרים וגדלים שונים ומיוחדים. ישנם, לדוגמא ,גופי תאורה המכילים מספר אהילים קטנים בגוף תאורה אחד, כך שניתן לשלב אותם כנברשת בסלון, בחדר השינה, בכניסה לבית ואפילו במטבח, ככיסוי על מקור התאורה המרכזי.

קבלו ייעוץ עם מעצב תאורה מומחה בטלפון, חינם! וללא התחייבות

פוסטים אחרונים