נורת לד בצורת נורה רגילה | שקע ותקע
חנות תאורה לביתהצטרפו לרשימת התפוצה
יוטיוב

 

נורות לד

דף הבית >> תאורת לדים >> נורות לד

נורות הלד - למה זה טוב?

נורות לד עומדות לשנות כל מה שאתם יודעים על תאורה. צריכת חשמל שלהן קטנה פי 10 , עוצמת אור גבוהה פי 10 ותוחלת חיים ארוכה פי 40 . נורת לד עמידה לאורך זמן רב לפחות 15 שנים בצריכה ממוצעת, פי עשרים מנורת ליבון שאנו מכירים ופי עשר מתאורת ניאון. נורות הלד צורכות בין וואט אחד לכמה וואטים בלבד, תלוי בסוג. במילים אחרות, ניתן לפזר מספר גופי לד ועדיין להגיע לצריכה של נורת 50 ואט אחת ואורך חיים של כ 50,000 שעות.
 
מספר עמודים: 3
 1  2 3   הבא   
 

תחילת הדרך של נורות לד

טכנולוגיית הלד הינה טכנולוגיה יחסית חדשה שבה כמות התאורה המונפקת לעומת צריכת החשמל היא הגבוהה ביותר כיום. תחילת דרכה של טכנולוגיה זאת היא לפני בערך 60 שנה כאשר השתמשו בה בעיקר כנורות ביקורת למכשירים חשמליים, נורות אלה היו אמינות מאוד אך עוצמת התאורה שהתקבלה הייתה חלשה מאוד.

ככל שהטכנולוגיה התפתחה התחילו להבין שניתן להפיק כמות גבוהה מאוד של תאורה וכיום נורות לד משמשות לכל סוגי התאורה החל מתאורה לסימון ועד תאורה כללית (פרוז'קטור לד).

סוגי נורות לד

הסוג הראשון והפופולארי ביותר הינו נורת הספוט לד אשר משמשת בעיקר כתאורה בגופי תאורה שקועים, נורות אלה קיימות במספר הספקים החל מוואט אחד והחזקות ביותר בהספק של 9 וואט כאשר הן מקבילות לנורות הלוגן בעוצמה של בין 10W ועד 80W.

הסוג השני הינו נורות לד QR ופאר 30 ופאר 20 נורות אלה הם גדולות יותר ועוצמתיות יותר ויכולות לשמש לא רק לתאורה דקורטיבית אלה גם לתאורה ממוקדת וחזקה לשימושים רבים כגון תאורה לחניות ותאורה למוצרים, נורות לד אלה מתאימות לגופים ייעודיים כגון גופי תאורה לפסי צבירה וגופי תאורה לנורות QR , חשוב לציין שבשני סוגי נורות אלה התאורה היא ממוקדת יותר ולא כללית.

הסוג השלישי של נורות הלד הינו תאורה כללית בסוג זה של נורות לד ניתן להאיר חללים גדולים יותר ונורות אלה מתחילות מהספק של 5W ומגיעות גם להספקים של 100W בהם בתאורה חזקה מאוד, דוגמאות לנורות מסוג זה הן נורת לד דמויי ליבון בהספק של 10W ופרוז'קטור לד.

סוג רביעי הינו סרטי לדים שהם בעצם סרטים גמישים עם נורות לד SMD סרטים אלה משמשים בעיקר כתאורה דקורטיביים ויתרונם הגדול מעל לצריכת חשמל נמוכה הוא גודלם שכן ניתן להכניסו לכל מקום ולהפוך כל עצם בבית לגוף תאורה מהמהם.

חסרונות ויתרונות של נורות לד

נתחיל ביתרונות: נורות לד הינן נורות אמינות מאוד בעלות אורך חיים של כ- 50000 שעות עבודה (לעומת 1000-2500 שעות של הלוגן וליבון) , עיקר התוצרת של נורות לד הינה אור ולא חום כמו בנורות הליבון וההלוגן. צריכת החשמל של נורות לד היא רק 10% לעומת הלוגן וליבון כלומר כל 10W של הלוגן או ליבון שווה ל1W של נורות לד.

חסרונות: מחיר נורות הלד עדיין יקר לעומת נורות הליבון וההלוגן אבל הפער מצטמצם מיום ליום, חיסרון נוסף הינו שרוב נורות הלד אינן מתאימות לדימור (עמעום) אבל חיסרון זה יעלם גם כן (כבר קיימות נורות שניתן לעמעם רק שמחירם יקר מאוד).

לסיכום - משתלם להחליף את כל נורות הבית לנורות לד

אז האים כדאי להחליף את כל נורות בבית לנורות לד למרות עלותם הגבוהה יחסית? התשובה היא חד משמעית כן למרות עלות רכישה יחסית גבוהה, נורות הלדים יחזירו את ההשקעה בדרך כלל בשנה שנתיים הראשונות וזאת בגלל צריכת החשמל הנמוכה ואורך חיים ארוך של הנורות (50,000 שעות עבודה). אם אתם עדיין חוששים אז כדאי לדעת שיש אחריות של שנה על כל הנורות הלד כך שאי אפשר להפסיד...


שקע ותקע תאורה בע"מ
רחוב הרצל 129 ת"א
טלפון : 8569*
טלפון נוסף : 03-7289156
פקס : 077-7004947
מייל :shekaveteka@gmail.com
קישורים:
 נורות
נורות חסכוניות
נורות לד
מידע נוסף
מבצעים
קישורי תאורה:
תאורה לבית
תאורה לסלון
תאורה למטבח
תאורת לד
תאורה
ג
ופי תאורה
צור קשר
שעות הפתיחה:
א' - ה' : 19:00- 9:00
יום ו' : 13:00- 9:00
לייבסיטי - בניית אתרים